Parkujemy za darmo, bo remontują ulice

Przedsiębiorcom spadają obroty, mieszkańcy dostają mandaty, do chorych nie przyjeżdżają karetki. Remont ulicy Garibaldiego przejdzie do historii jako jedna z najgorzej przygotowanych i realizowanych inwestycji.

Dlaczego mieszkańcy Garibaldiego dostają mandaty za parkowanie na sąsiednich ulicach skoro nie mogą dojechać do swoich posesji – pyta Łukasz Orzychowski, przewodniczący Rady Dzielnicy Stare Miasto i członek stowarzyszenia Lokalni. Dlaczego są karani za czyjąś nieudolność – dodaje.

Lekiem na całe zło ma być projekt uchwały zmieniający zasady parkowania w płatnej strefie, który Orzychowski opracował razem z miejskim radnym Marcinem Marandą. Dokument już trafił na biurko przewodniczącego rady miasta. Będzie rozpatrzony podczas kwietniowej sesji. Zmiany powinny zadowolić mieszkańców i po części przedsiębiorców. Maranda i Orzychowski proponują, by ci którzy nie mogą dojechać do swoich posesji, mogli parkować samochody za darmo na sąsiednich ulicach. Warunek? Trzeba być właścicielem lub mieszkańcem posesji, bądź prowadzić w tym miejscu działalność gospodarczą. Na tej podstawie zarządca drogi wystawi specjalną kartę uprawniającą do bezpłatnego parkowania.

Zdajemy sobie sprawę, że w ten sposób rozwiążemy tylko część problemów – powiedział Maranda. Chcemy jednak wywołać dyskusję i wspólnie z prezydentem, zarządem dróg i radnymi wypracować dobre rozwiązania na przyszłość. Remonty nie mogą negatywnie odbijać się na mieszkańcach i kondycji finansowej przedsiębiorców – dodał.

Na briefingu dla dziennikarzy Maranda i Orzychowski przypomnieli, że podobny problem mają mieszkańcy Katedralnej, Piłsudskiego, czy Alei Najświętszej Maryi Panny

Projekt uchwały wraz z uzasadnieniem

Dane stowarzyszenia

LOKALNI
ul. Berka Joselewicza 13 lok. 6
42-200 Częstochowa

mail: poczta@lokalni.org

NIP: 949-213-04-10
REGON: 241376750
KRS: 0000341089

Przyjaciele

Polecamy

Forum Rad Dzielnic Częstochowy

Copyright © 2012 Stowarzyszenie Lokalni