Startuje konkurs Lokalny Patriota

LokalniZnasz osobę, organizację lub wydarzenie, których działanie poprawiło jakość życia w Częstochowie? Zgłoś to stowarzyszeniu Lokalni. Właśnie ruszył konkurs Lokalny Patriota 2012 roku.

Celem konkursu jest wyróżnienie organizacji, osób i organizatorów wydarzeń za pozytywną, konkretną, wymierną i rzeczową działalność na rzecz Częstochowy oraz mieszkańców – powiedział Piotr Strach, współorganizator konkursu.

Lokalnych patriotów wybierze kapituła w trzech kategoriach: osoba, organizacja, wydarzenie. Od 17 maja, w głosowaniu organizowanym przez Dziennik Zachodni i portal czestochowa.naszemiasto.pl, lokalnego patriotę wybiorą internauci.

Nie pytaj, co Częstochowa może zrobić dla ciebie, zapytaj, co Ty możesz zrobić dla Częstochowy. Tak ideę konkursu scharakteryzował Marcin Maranda, prezes stowarzyszenia Lokalni i miejski radny. Chcemy promować nowoczesny patriotyzm lokalny. To w jakim mieście żyjemy zależy nie tylko od polityków, ale także, a może przede wszystkim, od samych mieszkańców. Będziemy wyróżniać tych którzy dla Częstochowian robią ważne i potrzebne rzeczy – dodał Strach.

Kandydatury do konkursu mogą składać organizacje, rady dzielnic lub pięcioosobowe grupy mieszkańców. Regulamin i karta zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej www.lokalni.org. Zgłoszenia do Konkursu można przesyłać pocztą elektroniczną do 15 maja na adres poczta@lokalni.org. Lokalnych patriotów poznamy podczas uroczystej gali 8 czerwca.

Regulamin konkursu
Formularz zgłoszeniowy

Akcję wspierają:
podratuszem naszemiasto.pl_logo dziennik-zachodni

Dane stowarzyszenia

LOKALNI
ul. Berka Joselewicza 13 lok. 6
42-200 Częstochowa

mail: poczta@lokalni.org

NIP: 949-213-04-10
REGON: 241376750
KRS: 0000341089

Przyjaciele

Polecamy

Forum Rad Dzielnic Częstochowy

Copyright © 2012 Stowarzyszenie Lokalni